Összefoglaló 2016. december 8., csütörtök

EK: Olimpiakosz - Aluinvent DVTK 93-58

Az akár a végső győzelemre is esélyes görög Olimpiakosz vendége volt az Aluinvent DVTK az Európa Kupában csütörtökön. A találkozón sajnos Jovanovic és Tomlinson 19 valamint 15 megszerzett pontja ellenére is kijött a két csapat közötti óriási különbség, így ezúttal nem sikerült a miskolcihoz hasonló szoros mérkőzést játszani.

A találkozó kimenetele sajnos már a mérkőzés elején eldőlni látszott, hiszen a rendkívül erős keretel rendelkező hazaiak négy perc után már tíz ponttal vezettek. Ezt követően némileg felzárkózott a DVTK, de a hazaiak is rákapcsoltak (17-8).

A második negyedben ismét rátett egy lapáttal az Olimpiakosz és alig két perc elteltével már 24-11 volt az állás. A hazaiak sorra dobták a kosarakat, mindemellett rendkívül jól is védekeztek, a DVTK nem találta az ellenszert (51-21).

A harmadik játékrészben hiába szerzett 18 pontot az Aluinvent DVTK, a görög henger csak nem akart alacsonyabb fokozatra kapcsolni, a hazai csapat bebizonyította, hogy a szakembereknek igazuk volt, és valóban esélyesként várhatják az Európa Kupa folytatását (77-39).

Az utolsó negyedben a biztos győzelem tudatában kicsit visszábbvett a görög csapat, ekkor a vendég piros-fehéreknek is több lehetőségük adódott, így bár a játékrészt a Diósgyőr nyerte három ponttal, összességében megérdemelt hazai siker született (93-58).

Női Kosárlabda Európa Kupa, D-csoport 5. forduló

Olimpiakosz Pireusz - Aluinvent DVTK 93-58 (17-8, 34-13, 26-18, 16-19)

Athén. Játékvezető: Murat Biricik (TUR), Aleksandar Gilisic (SRB), Michele Rossi (ITA)

Olimpiakosz: Chatzinikolau 6, Maltsi 25/15, Kaltsidou 7/3, Johnson 5, Kizer 20- csere: Hodges 5/3, Dimitrakou 18/6, Papamichail2,  Stamati 5/3, Boni, ‎Chalivera, Kosma. Vezetőedző: Eleni Kapogianni‎
Aluinvent DVTK: Czank 4/3, Rasheed 6, Szécsi 7/3, Robertson-Warren 1, Jovanovic 19/3 csere: Horváth B., Tomlinson 15/6, Adamecz 4, Gorjanácz 2, Bach. Vezetőedző: Maikel López

Eleni Kapogianni‎: - Gratulálok a Diósgyőrnek, mert végig harcoltak a mérkőzésen. Sok sikert kívánok nekik a bajnokságukban!

Maikel Lopez: - Gratulálok az Olimpiakosznak! A miskolci meccshez képest tovább erősítették amúgy is erős keretüket, melyet a mérkőzésen érvényre is juttattak, főleg a második negyedben. Bár küzdöttünk, ma nem volt esélyünk az extrán támadó hazaiak ellen.

A találkozó részletes jegyzőkönyve ide kattintva olvasható.

Női kosárlabda Európa Kupa D-csoport

1. forduló

2016. október 26., szerda
18:00 Good Angels Košice - Aluinvent DVTK 82-67

2016. október 27., csütörtök
18:00 (közép-európai idő szerint: 17:00) Olimpiakosz - Yakın Doğu Üniversitesi 53-55

2. forduló

2016. november 3., csütörtök
17:00 Aluinvent DVTK - Olimpiakosz 60-61
16:00 (közép-európai idő szerint: 18:00) Yakın Doğu Üniversitesi - Good Angels Košice 70-46

2016. december 1., csütörtök
18:00 (közép-európai idő szerint: 16:00) Yakın Doğu Üniversitesi - Olimpiakosz 83-63

5. forduló

2016. december 8., csütörtök
18:00 (közép-európai idő szerint: 17:00) Olimpiakosz - Aluinvent DVTK 93-58
18:00 Good Angels Košice - Yakın Doğu Üniversitesi

6. forduló

2016. december 15., csütörtök
16:00 (közép-európai idő szerint: 18:00) Yakın Doğu Üniversitesi - Aluinvent DVTK
18:00 Good Angels Košice - Olimpiakosz