Összefoglaló 2017. május 21., vasárnap

Kelen-Budaörs - DVTK 0-12 (0-5)

Legutolsó mérkőzését is megnyerte a DVTK női labdarúgó csapata az NB II.-ben: Újvári Krisztina és Olivera Marković mesterhármast ért el, Vachter Fanni és Bianca Sandu duplázott, valamint Jáhn Klaudia és Bukovszki Mónika is betalált. Így 22 mérkőzésen szerzett 66 pontjával nagy fölénnyel lett bajnok a DVTK. A nyári szünetet követően jöhet az élvonal!

Női NB II. 22. forduló

Kelen-Budaörs - Diósgyőri VTK 0-12 (0-5)

Budapest, Kelen SC Sporttelep. Játékvezető: Kovács Levente Richárd (Obertik József, Rizk Antonio).
Kelen-Budaörs: Káli - Szabó T., Sitku, Tagyi., Szűcs, Kókány, Pavlik, Fejér, B. Nagy, Orosz, Bernhardt Be.
DVTK: Varga L. - Paranai, Kresák, Olar, Boros - Jáhn, Tóth A., Vachter, Sandu - Újvári, Marković. Vezetőedző: Fórizs Sándor.

Csere: B. Nagy helyett Bernhardt Ba. és Káli helyett Pityó a 46., Újvári helyett Bukovszki és Jáhn helyett Skaliczki az 57., Tagyi helyett Horváth F., Szabó T. helyett Kádár és Fejér helyett Wittner mind a 62., Paranai helyett Sinka és Bernhardt Be. helyett Bácskai-Nagy a 72. percben.
Gólszerző: Jáhn (0-1) a 18., Sandu (0-2) a 28., Vachter (0-3) a 31., Újvári (0-4) a 35., Újvári (0-5) a 42., Újvári (0-6) az 57., Bukovszki (0-7) a 66., Marković (0-8) a 76., Sandu (0-9) a 79., Marković (0-10) a 81., Vachter (0-11) a 87., Marković (0-12) a 90. percben.

18. perc: Sandu balról visszagurított labdáját Jáhn passzolta tíz méterről a bal alsó sarokba,  0-1

28. perc: Újvári passzát Sandu vette át, és 20 méterről nagy gólt lőtt a jobb alsó sarokba, 0-2

31. perc: Újvári indításával Vachter lépett ki a jobb oldalon, és a kapu rövid oldalába passzolt, 0-3

35. perc: Boros labdájával Marković indult a bal oldalon, már csak a kapussal állt szemben, amikor önzetlenül Újvárihoz passzolt, aki az üres kapuba gurított, 0-4

42. perc: Boros balról a védők mögé befutó Újvárinak passzolt, aki a hálóba lőtt, 0-5

57. perc: Boros bal oldali beadását Újvári lőtte a kapu rövid oldalába, 0-6

66. perc: Vachetr jobbról gurított vissza, Bukovszki gurította a kapu hosszú alsó sarkába a labdát, 0-7

76. perc: Sandu labdájával Marković iramodott meg, kicselezte védőjét, és a kapu hosszú oldalába gurított, 0-8

79. perc: Bukovszki visszagurítását Sandu passzolta a kapu hosszú oldalába, 0-9

81. perc: Skaliczki jobb oldali visszagurítását Marković vágta a léc alá, 0-10

87. perc: Boros lövését még védte a kapus, de az érkező Vachter az üres kapuba lőtt, 0-11

90. perc: Boros keresztlabdáját Marković vette át a 16-oson belül, és a rövidbe rúgta, 0-12

Fórizs Sándor: - Sikerült elérni célunkat, 22 mérkőzésből 22 győzelmet arattunk a bajnokságban. Nagyon örülök annak, hogy mérkőzésről mérkőzésre fejlődött a csapat, és hogy ilyen eredményt értünk el. Külön gratulálok Varga Lindának, aki 1036 percen keresztül, azaz a teljes tavaszi idényben nem kapott gólt, úgy gondolom, ez egy olyan rekord, amit nagyon nehezen fognak megdönteni. A lányok egész munkájához és teljesítményéhez gratulálok, örülök, hogy eredményesen tudtuk zárni a bajnokságot. Külön köszönöm a mérkőzésekre kilátogató szurkolók támogatását, az NB I.-ben is várjuk őket! Bízom benne, hogy tovább nő Miskolcon a női labdarúgás népszerűsége, mi pedig ki tudjuk szolgálni közönségünket.