Három kimaradt diósgyőri támadás és Fegyverneky egy büntetője után Fontenette értékesítette a ziccerét, és ezzel vezetett az Az Aluinvent DVTK, de Milovanović és Crvendakić révén soproni pontok következtek, mire Raksányi egy laza triplával egyenlített (5-5). Milovanovic megirigyelhette ezt válogatott bedobónktól, mert ő is elvállalt egy ilyen dobást sikerrel és Jovanović is szerzett egy duplát. Peckova egy büntetőt dobott be, és Fontenette egy újabb ziccert, de a túloldalon Crvendakić is elkapta a fonalat és szórt két hármast (16-8). A DVTK időkérése után ismét Crvendakić jeleskedett egy 2+1-es akcióval, aztán Dubei dobta be a büntetőit. Fontenette tört be bátran a hazai gyűrű alá, és szerzett könnyű kosarat, kialakítva ezzel az első negyed eredményét (21-10).

Négy soproni ponttal folytatódott a találkozó, Salvadores és Fegyverneky céloztak jól. Ezután Brewer bedobta ugyan az egyik büntetőjét, de továbbra is szétesően játszottak a piros-fehérek, a hátrányuk csak nőtt, így nem csoda, hogy Svitek mester újra időt kért (29-11). A rémálom folytatódott, hiszen Dubei dobott be a sarokból egy hárompontost. Milovanović dobta be a büntetőit, aztán Peckova válaszolt erre egy szép tempóval (34-13). Milovanović és Crvendakić termelete  a pontokat, közben Nagy is eredményes volt közelről (40-15). Nagy szépített, de Dubei felelt erre egy középtávoli dobással, a szünetig még egy Határ-ziccer fért bele az időbe (46-17).

A fordulás után Milovanović és Jovanović szórták egymás után a pontokat, közben Bach is betalált (53-19). A folytatás kicsit alakult csak jobban, Fontenette és Szabó Fanni is eredményes volt, utóbbi a hárompontos vonalon túlról is, ezzel harmincon belülre jött a Diósgyőr (56-29). Ezt követően Salvadores és Jovanović kosarai között Bach is szerzett egyet (62-31). Egy soproni technikai faultot követően Bach dobott be háromból két büntetőt. Ez a negyed szorosan alakult, de a játékrész utolsó percében Dubei tempója és Turner hármasa a Sopron Basket javára döntötte el az eredményt (67-33).

Felváltva potyogtak a pontok az utolsó felvonásban, diósgyőri részről Nagy, Kiss és Peckova célzott pontosan (75-39). Egy hazai időkérés után Czukor Dalma kapott lehetőséget és gyorsan élt is vele, a triplája és a kettese közé befért Brewer gólja is (80-41). Nagy volt eredményes egy leindításból, majd Határ talált be a palánk alól. Egy sportszerűtlen hibát követően Nagy dobta a büntetőit, de igazából mindkét csapat már csak a mérkőzés végét várta. Bach kozmetikázta még az eredményt egy szép hármassal, a kérdés már csak az volt, ki nyeri az utolsó negyedet. Bach Bogi tempójával végül ez a Diósgyőrnek sikerült, de csak sovány vigaszt jelentett számukra (82-50).

Killik László női Magyar Kupa döntő, elődöntő

Sopron Basket - Aluinvent DVTK 82-50 (21-10, 25-7, 21-16, 15-17)

Sopron, Novomatic Aréna 800 néző. Játékvezető: Söjtöry Tamás, Kovács Nimród, Forrai Sámuel.
Sopron: Fegyverneky 2, Turner 5/3, Crvendakić 18/9, Milovanović 17/6, Jovanović 6. Csere: Dubei 11/3, Page 6, Salvadores 4, Határ 8, Weninger, Czukor D. 5/3, Böröndy D. Vezetőedző: Roberto Iniguez.
DVTK: Fontenette 9, Szabó F. 5/3, Raksányi 3/3, Peckova 5, Brewer 3. Csere: Zele, Nagy D. 10, Bach 13/3, Melnika, Vukov, Kiss A. 2, Aldazabal. Vezetőedző: Štefan Svitek.

Edzői értékelés

Štefan Svitek:- Gratulálok a Sopronnak, megmutatták, milyen az Euroliga Final Four-jába jutó klub ereje. Megmutatták azt is, milyen a hatékony védekezés. A második félidőben voltak ugyan pozitívumaink, de sajnos a külföldi játékosaink, akiknek a húzóembereknek kéne lenniük, nem tudtak felnőni ma a feladathoz. A bronzmérkőzéshez pedig szükséges lesz változtatni, mert ilyen hozzállással nehéz dolgunk lesz.