Beharangozó 2023. november 9., csütörtök

A 11. DVTK - Mezőkövesd következik

Tíz alkalommal játszott hazai pályán a DVTK a Mezőkövesd ellen az élvonalban, ebből négyszer győzött, szintén négyszer döntetlent játszottak a csapatok, és kétszer örülhettek a vendégek. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Az élvonalban első alkalommal 2013. október 5-én látogatott a mezőkövesdi csapat Diósgyőrbe. A mérkőzésen Bacsa Patrik és Futács Márkó duplázott, valamint Augusto Batioja is betalált, így 5-0-ra győzött az Ivan Radoš - Eperjesi Gábor, Vadász Viktor, Kádár Tamás, Gohér Gergő - Mohamadou Abdouraman (Bacsa Patrik, 46.), Zoran Kostić (Elek Ákos, 46.), Nikházi Márk, Barczi Dávid - Futács Márkó, Gosztonyi András (Augusto Batioja, 72.) összetételű csapat. Az első félidőt még kihúzták a vendégek, azonban utána Barczi beadását Futács közelről a hálóba fejelte. A második félidő elején Barczi kiugratását követően Bacsát ütötte el Horváth kapus, 11-es és kiállítás. Futács magabiztosan értékesítette a büntetőt. Ezt követően már csak a gólkülönbség lehetett kérdéses. Előbb Bacsa szép egyéni akciót követően lőtt gólt, majd Futács a gólok után az élőkészítésből is kivette a részét, Batioja értékesítette a ziccert, végül ismét Bacsa váltotta gólra Gohér asszisztját.

Az OTP Bank Liga 2016/2017-es kiírásában háromszor találkoznak egymással a csapatok, kétszer a DVTK, egyszer a Mezőkövesd a pályaválasztó.

A 9. fordulóban a mezőkövesdiek szereztek vezetést Miskolcon, majd létszámhátrányba kerültek. A DVTK óriási mezőnyfölényben játszott, sorra alakította ki a helyzeteket, Novothny Soma révén az egyenlítés meg is lett, a győztes gólt viszont sem átlövésből, sem közelről nem sikerült megszerezni (1-1). Horváth Ferenc csapata az Ivan Radoš - Lázár Pál, Lipták Zoltán, Tamás Márk - Diego Vela, Murtaz Daushvili (Georges Griffiths, 57.), Bognár István, Elek Ákos, Nemes Milán - Makrai Gábor, Novothny Soma (Bacsa Patrik, 83.) összállításban lépett pályára.

A 31. fordulóban a DVTK Debrecenben játszott a Mezőkövesd ellen. A találkozó elején kétgólos előnyre tett szert a kontrákra berendezkedő vendégcsapat. A második félidőben Makrai Gábor fejesével, és Busai Attila parádés megoldásával egyenlített a Diósgyőr, és ugyan rengeteget támadott a maradák huszonegynéhány percben, a győztes gólt azonban nem sikerült megszerezni (2-2). Bódog Tamás az Antal Botond - Eperjesi Gábor, Busai Attila (Fülöp István, 81.), Vitālijs Jagodinskis (Murtaz Daushvili, 72.), Tamás Márk - Diego Vela, Patrick Mevoungou, Novothny Soma, Ugrai Roland - Makrai Gábor, Szarka Ákos csapatot küldte pályára.

A 2017/2018-as bajnokságban heroikus küzdelemben győzött a DVTK a 7. fordulóban Debrecenben a Mezőkövesd ellen. Az első félidőben nem született gól, majd a vendégek szereztek vezetést. A folytatásban a diósgyőriek teljesen beszorították ellenfelüket a 16-osuk előterébe, és előbb Forgács Dávid góljával egyenlítettek, majd Ugrai Roland ráadásban lőtt büntetőjével a győzelmet is megszerezték Bódog Tamás az Antal Botond - Nagy Tibor, Lipták Zoltán, Dejan Karan, Tamás Márk (Forgács Dávid, 63.) - Diego Vela, Busai Attila, Kocsis Gergő (Nono, 46.), Óvári Zsolt (Nikolaos Ioannidis, 63.) - Makrai Gábor, Ugrai Roland. csapatot küldte a pályára.

A 2018/2019 évi bajnokságban egyszer találkozott a két csapat Diósgyőrben. Az első félidőben nem esett gól, a második játékrészt nagy helyzetekkel kezdte a Diósgyőr, mégis a vendégek szereztek vezetést, amit Vernes Richárd fejesével egyenlített ki Fernando Fernández Bukrán Erik - Dušan Brković, Dejan Karan, Tamás Márk - Serhii Shestakov, Szabó Bence (Bacsa Patrik, 71.), Márkvárt Dávid, Géringer Tamás (Tajti Mátyás, 54.), Martin Juhar - Florent Hasani (Vernes Richárd, 62.), Branko Mihajlović összeállítású csapata a hosszabbításban.

A 2019/2020-as bajnokság 26. fordulóban, a koronavírus-járvány következtében elrendelt veszélyhezet miatt tartott kényszerszünetet követő első mérkőzésen végig hatalmas küzdelem zajlott a pályán, ami tűzben tartotta a közönséget, és végül az ezen az estén a csapatkapitányi karszalagot viselő Iszlai Bence újabb büntetőből szerzett góljával itthon tartotta a három pontot a DVTK. Feczkó Tamás a Branislav Danilović - Serhii Shestakov, Polgár Kristóf, Szűcs Kornél, Vági András - Márkvárt Dávid, Iszlai Bence - Florent Hasani (Egerszegi Tamás, 87.), Rui Pedro (Molnár Gábor, 72.), Kiss Tamás (Korbély Kristóf, 90+3.) - Mirko Ivanovski (Haris Tabaković, 72.) összetételben találta meg a nyerő csapatot.

Az OTP Bank Liga 2020/2021-es nyitófordulójában jól kezdte a Mezőkövesd elleni találkozót a DVTK, sorra alakította ki a helyzeteket a csapat. Iszlai Bence büntetőjével és Stefan Dražić hosszú indítás utáni találatával kétgólos előnyt gyűjtött a Diósgyőr, amiből a vendégek még az első félidőben faragtak. A második játékrészben Antal Botond és Szappanos Péter is több bravúrt bemutatott, így újabb gól már nem esett.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry 2-1 (2-1)

DVTK: Antal - Shestakov, Polgár, Hegedűs J., Memolla - Márkvárt, Iszlai - Hasani, Molnár G. (Rui Pedro, 63.), Grozav - Dražić (Ivanovski, 73.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.
MZSFC: Szappanos - Eperjesi, Nesterov, Guzmics, Lakvekhliani - Berecz Zs., Karnitski -  Beširović, Cseri, Nagy D. (Jurina, 83.) - Serderov, Vezetőedző: Kuttor Attila.

Piros lap: Ivanovski a 90+3. percben.
Gólszerző: Iszlai (1-0, 11-esből) a 8., Dražić (2-0) a 18., Berecz Zs. (2-1) a 27. percben.

Diósgyőrben utoljára 2021. februárjában játszott bajnokit egymás ellen a két csapat. Az első negyedóra végén vezetést szerzett a DVTK, miután az első 45 percben a csúcsék mögött játszó Hegedűs János szögletét Goran Milović gólra váltotta. A vendégek még az első félidőben egyenlítettek. A szünet után sokáig nem esett gól, majd a hajrában kettő is. Előbb Mirko Ivanovski értékesített egy jogos büntetőt, majd a vendégek egyenlítettek, így a DVTK egy ponttal gazdagodott.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry FC 2-2 (1-1)

DVTK: Marko Malenica - Alen Grgić, Goran Milović, Vinko Soldo, Luka Marin (Artur Pikk, 46.) - Márkvárt Dávid, Augusto Max (Odise Roshi, 46.) - Gheorghe Grozav, Hegedűs János (Diego Živulić, 62.), Asmir Suljić (Mirko Ivanovski, 73.) - David Vaněček (Stefan Dražić, 46.). Vezetőedző: Zoran Zekić.
MZSFC: Szappanos Péter - Farkas Dániel, Andrii Nesterov, Matija Katanec, Vadnai Dániel - Martin Chrien (Nagy Dániel, 70.), Aliaksandr Karnitski, Dino Beširović (Jakub Vojtuš, 87.) - Antonio Vutov (Rui Pedro, 58.), Marin Jurina, Cseri Tamás. Vezetőedző: Pintér Attila.

Gólszerző: Goran Milović (1-0) a 15., Martin Chrien (1-1) a 28., Mirko Ivanovski (2-1, 11-esből) a 85., Farkas Dániel (2-2) a 88. percben.

Az OTP Bank Liga idei kiírásában egy minden bizonnyal sokáig emlékezetes meccsen győzött Mezőkövesden. Az első félidőben a Diósgyőr kétgólos előnyre tett szert Bárdos Bence fejesével és Rudi Požeg Vancaš távoli lövésével. Az első játékrész végén eleredt az eső, ami a szünetben nyári záporrá erősödött, és a pálya játékra alkalmatlanná vált. Végül 50 perc várakozást követően indult újra a játék. A hazaiak gyorsan szépítettek, ám Rudi Požeg Vancaš második gólpasszát Lukács Dániel értékesítette. A hajrában a DVTK létszámelőnybe került majd Bright Edomwonyi beállította a végeredményt a nagy létszámú diósgyőri szurkolótábor legnagyobb örömére.

Mezőkövesd Zsóry FC - Diósgyőri VTK 2-4 (0-2)

MZSFC: Riccardo Piscitelli - Kállai Kevin, Andrej Lukić, Pillár Róbert (Ilia Beriashvili, 46.), Steliano Filip (Zahary Younn, 46.) - Vajda Sándor (Kojnok Zsolt, 89.), Cseke Benjámin, Marko Brtan, Illés Bálint (Hudák Martin, 70.) - Nikolay Prudnikov (Artem Nagirnyi, 46.), Stefan Dražić. Vezetőedző: Kuttor Attila.
DVTK: Karlo Sentić - Farkas Dániel, Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Bitok Stephen - Vladislav Klimovich (Jérémie Obounet 70.; Bozhidar Chorbadzhiyski 83.), Alexander Vallejo, Holdampf Gergő - Lukács Dániel (Gera Dániel, 90+1.), Bright Edomwonyi, Rudi Požeg Vancaš (Elton Acolatse, 70.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.

Piros lap: Kállai Kevin a 79. percben.
Gólszerző: Bárdos Bence (0-1) a 4., Rudi Požeg Vancaš (0-2) a 35., Stefan Dražić (1-2) a 48., Lukács Dániel (1-3) a 68., Stefan Dražić (2-3) a 76., Bright Edomwonyi (2-4) a 88. percben.

A DVTK - Mezőkövesd mérkőzések az NB I.-ben

1. 2013/2014
    2013.10.05. DVTK - Mezőkövesd 5-0 G.: Futács Márkó (2), Bacsa Patrik (2), Augusto Batioja
    2021.02.26. DVTK - Mezőkövesd 2-2 G.: Goran Milović, Mirko Ivanovski

Örökmérleg a DVTK pályaválasztása mellett: 10 mérkőzés, 4 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség, 16 rúgott, 12 kapott gól.

Mezőkövesd Zsóry FC

Alapítva: 1975
Első év az NB I.-ben: 2013
Legjobb helyezés: 4. hely (2019/2020)
Élvonalbeli évek: 6 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2016 óta

A Mezőkövesdi SE 1975. január 31-én alakult. A sárga-kék színeket viselő klub többnyire a harmad- és negyedosztályban szerepelt. A 2006/2007-es évben az NB III. Mátra csoport 3. helyén végeztek, de az MLSZ az NB II. feltöltése érdekében felkérte őket, hogy induljanak el a másodosztályban. A felkérésnek eleget téve először indulhattak az NB II.-ben. A 2007/2008-as szezonban megszerzett 4 győzelmük azonban csupán a 16.helyhez - és a kieséshez - volt elegendő.

Ezt követően viszont igazi sikertörténet az övék. Az NB III.-nan magabiztosan nyertek és jutottak fel ismét. Újoncként pedig az előkelő 5. helyen végeztek az NB II. Keleti csoportjában. A 2010/2011-es évben pedig a feljutó DVTK mögött a második helyre értek oda. A következő bajnokságban egy újabb 5. hely jutott nekik, míg a 2012/2013-as idényben összejött a hőn áhított siker: megnyerték a bajnokságot és történelmet írva feljutottak az élvonalba. Az OTP Bank Ligában nem sikerült minden újonc minimáltervét, a bennmaradást elérni, azonban a következő bajnokságban a Gyirmót mögött ismét feljutottak az NB I.-be.

A legutóbbi idényben kiváló hajrájának köszönhetően a 7. helyen zárt a kék-sárga alakulat. A házi gólkirályi címet Stefan Dražić szerezte meg 14 találattal.

Formatabella

Az utolsó 5 mérkőzés alapján (Teljes tabella)
8. Mezőkövesd Zsóry FC 5 2 0 3 6-7 -1 6
10. Diósgyőri VTK 5 1 1 3 4-9 -5 4

Az utolsó 10 mérkőzés alapján (Teljes tabella)
6. Diósgyőri VTK 10 4 2 4 14-14 0 14
10. Mezőkövesd Zsóry FC 10 3 1 6 12-17 -5 10

Eredmények

1. forduló: DVSC - Mezőkövesd 3-1
  2. forduló: Mezőkövesd - DVTK 2-4
  3. forduló: Újpest - Mezőkövesd 1-1
  4. forduló: Mezőkövesd - FTC (2023.12.06.)
  12. forduló: Mezőkövesd - DVSC 2-1
  13. forduló: DVTK - Mezőkövesd (2023.11.11.)
  14. forduló: Mezőkövesd - Újpest (2023.11.25.)
  15. forduló: FTC - Mezőkövesd (2023.12. 02.)
  16. forduló: Mezőkövesd - Fehérvár (2023.12.09.)
  17. forduló: PAFC - Mezőkövesd (2023.12.16.)
  18. forduló: Mezőkövesd - KTE (2024.02.03.)
  19. forduló: Mezőkövesd - Paks (2024.02.10.)
  20. forduló: ZTE - Mezőkövesd (2024.02.17.)
  21. forduló: Mezőkövesd - Kisvárda (2024.02.24.)
  22. forduló: MTK - Mezőkövesd (2024.03.02.)

Legutóbb a Riccardo Piscitelli - Kállai Kevin, Ilia Beriashvili, Pillár Róbert, Vajda Sándor - Cseke Benjámin, Christian Gomis - David Babunski (Andrej Lukić, 82.), Cseri Tamás (Steliano Filip, 57.), Molnár Gábor (Lehoczky Roland, 74.) - Dražić Drazic. Vezetőedző: Kuttor Attila összeállításban játszottak.