OTP Bank Liga 18. forduló

Szombathelyi Swietelsky-Haladás - Diósgyőri VTK

Helyszín: Szombathely, Rohonci úti stadion.
Időpont: 2015. február 28., 14:00
Játékvezető: Szabó Zsolt (Ring György, Becséri Dániel; Andó-Szabó Sándor, Barna Gábor).

A Haladás kezdőcsapata: Rózsa - Iszlai, Devecseri, Fehér, Alcibiade, Gaál, Schimmer, Németh Má., Halmosi, Martinez, Radó. Vezetőedző: Szentes Lázár.
Kispadon: Branescu, Mancini, Rácz, Nagy P., Czingráber, Angyal, Jagodics.
A DVTK kezdőcspata: Antal - Eperjesi, Alves, Husić, Németh Mi. - Krstić, Grumić - Barczi, Gosztonyi, Bacsa - Takács T. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
Kispadon: Radoš, Bognár I., Ho-Young, Koman, Marjanović, Griffiths.

Egerszegi Tamás, Kovács Gábor és Julian Jenner sérülés, Szalai Vilmos betegség, Dražen Okuka pedig 5 sárga lap miatti eltiltás következtében nincs a keretben.

A DVTK piros-fehér csíkos, a Haladás neonzöld mezben játszik, a két csapatkapitány Gosztonyi András és Halmosi Péter.

A mérkőzés hivatalos nézőszáma 2130.

Percről percre

1. perc: a DVTK kezdte a mérkőzést

1. perc: Radó alapvonal közeléből érkező beadása ment el keresztben a kapu előtt

4. perc: Radó csinált egy cselt a 16-oson belül, de Husić blokkolni tudta 14 méterről jobbról leadott lövését

10. perc: Gaál lövése után szombathelyi szöglet, ami magasan elszállt mindenki feje fölött középen

11. perc: Barczi-Bacsa összjáték után Bacsa már nem érte el a labdát az alapvonal előtt

15. perc: Gaál bal oldali szabadrúgásába Fehér csúsztatott bele, de fölé szállt a labda

15. perc: Vezet a DVTK! Gosztonyi szerzett labdát az ellenfél térfelén, átívelt a baloldalon induló Bacsa fejére, aki visszafejelte. A pontosan érkező Krstić 14 méterről a kapu jobb oldalába bombázott, 0-1.

26. perc: Bacsa kapott Barczitól labdát a 16-oson belül, de nem tudta átemelni a labdát a védő fölött, így lövőhelyzetbe sem került

30. perc: Németh Milán baloldali beadását vágták ki a védők

30. perc: Takács cselezett ki 2 védőt, de a 16-os vonalánál már nem jutott előrébb

32. perc: Barczi ívelt hosszan a bal oldalra Gosztonyinak, aki lefejelte a labdát, de Takács elől felszedte Rózsa az ötösön

33. perc: Németh Márió lőtt 19 méterről balról, de erős lökete elkerülte a diósgyőri kaput

35. perc: Alves szerelte tanárian a 16-oson belül Radót

39. perc: Radó balról keményen középre lőtt labdáját Alves fejelte ki

Félidő: Haladás - DVTK 0-1

46. perc: folytatódik a mérkőzés, nem történt csere egyik oldalon sem

46. perc: Barczi használta ki gyorsaságát a jobb oldalon, beadását Fehér mentette Takács elől

48. perc: Bacsa vezette egészen a 16-oson belülre a labdát, ahol becsapta védőjét, de lövését védeni tudta Rózsa

50. perc: Rózsa rossz kirúgása után Barczi került óriási helyzetbe. Kicselezte a kapust is, mire lövéshez jutott, már az alapvonalnál járt és éles szögből csak a visszaérő védő lábát találta el.

51. perc: két diósgyőri szöglet egymás után, de nem alakult igazi helyzet

54. perc: Barczi jobboldali beadását Takács elől fejelték ki a védők

56. perc: Grumić kapott sárga lapot labdaelrúgásért

57. perc: jobboldali hazai beadást tisztáztak a DVTK védői, végül Grumić rúgta ki a labdát

58. perc: Előbb Eperjesi mentett középen, majd Alves tisztázott szögletre. A beadás nem volt veszélyes

59. perc: Takács helyett Griffiths a pályán

60. perc: Gaál helyett Jagodics a hazaiaknál

63. perc: Egyenlített a Haladás. Schimmer indítását Németh Márió kapásból 10 méterről a kapu bal felső sarkába vágta, 1-1.

66. perc: diósgyőri kontra végén Barczi balról indította az egyedül érkező Griffithset, de a labda túl mély volt, Rózsáé lett

67. perc: Devecseri kapott sárga lapot a Gosztonyi ellen elkövetett szabálytalanság miatt

68. perc: diósgyőri szöglet, Krstić beadása után Gosztonyi lőhetett, de nem volt veszélyes

69. perc: Barczi helyett Koman élete első NB I.-es mérkőzésén a pályán

70. perc: Krstić szabadrúgását Rózsa öklözte ki, majd Német Milán tette vissza, Griffithsről azonban mellé pattant

72. perc: gyors hazai kontra végén Eperjesi mentett nagyot a kapu előterében. A szöglet után Antal alászaladt, de végül a kapufáról a kezébe esett a labda

74. perc: Griffiths esett el a 16-oson belül, de nem szabálytalankodtak vele szemben Szabó Zsolt szerint

75. perc: Krstić szabadrúgása szállt el a kaputól 8 méterre centiméterekkel Alves cipőjének orra előtt

77. perc: Németh Márió 35 méteres szabadrúgását tolta ki a léc alól Antal

78. perc: Gosztonyi helyett Marjanović a DVTK utolsó cseréje. Bacsa az új cséká

79. perc: Eperjesi hatalmas bedobása után alakult ki helyzet hazai kapu előtt: Bacsa mellel tette maga elé a labdát, de lövését szögletre mentették a védők. A beadást Koman nem tudta megcsúsztatni

80. perc: Krstić jobboldali szabadrúgását Rózsa húzta le középen

83. perc: Martinez helyett Nagy az utolsó csere

85. perc: Koman beadását mentették Griffiths elől

86. perc: diósgyőri szöglet, nem volt veszélyes

87. perc: Eperjesi újabb hatalmas bedobását Griffiths fejelte kapura, de nem volt igazán veszélyes, Rózsa fogta

90. perc: 3 perc a hosszabbítás

90+2. perc: Németh Márió helyett Rácz

Végeredmény: Haladás - DVTK 1-1