Beharangozó 2020. augusztus 1., szombat

Újpest FC - DVTK 1-1 (0-1)

Újpesten játszotta szombaton idei harmadik felkészülési mérkőzését a DVTK labdarúgó csapata. A piros-fehérek Gheorghe Grozav szépségdíjas találatával hamar megszerezték a vezetést, de a második félidő elején a hazaiak egyenlíteni tudtak.

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 300 néző. Játékvezető: Zimonyi Péter (Práth Dávid, Móré Balázs)
DVTK: Antal (Danilović, 46.) - Shestakov (Vági, 46.), Polgár, Hegedűs (Szűcs K., 61.), Memolla (Farkas M., 79.) - Márkvárt, Iszlai (Kispál, 67.) - Hasani (Korbély, 61.), Molnár (Zsiga, 67.), Grozav (Cortés, 67.) - Dražić (Ivanovski, 61.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Újpest FC: Banai (Pajović, 46.) - Pauljević (Katona M., 61), Risztevszki (Calcan, 61.), Máté Zs. (Koszta M., 61), Bureković (Kastrati, 61) - Bjelos (Szakály P., 61), Mitrović (Csongvai, 61) – Simon K. (Sedláček, 61), Stieber Z. (Onovo, 46.), Nwobodo (Bacsa, 61) - Tallo (Gigic, 61.) Vezetőedző: Predrag Rogan

Gólszerző: Grozav (0-1) a 16., Máté Zs. (1-1) az 52. percben.

16. perc: Gheorghe Grozav 25 méterre az Újpest kapujától gondolt egyet és olyan természetességgel lőtt a kapuba, mintha ez lett volna a világ legegyszerűbb dolga. Szépségdíjas gól. 0-1

52. perc: 16 méterről jobbról végezhetett el szabadrúgást az Újpest, ami után egy kapu előtti kavarodást követően Máté Zsolt közelről bepasszolta a labdát Danilović kapujába. 1-1

Feczkó Tamás: - A nagy meleg éreztette a hatását mind a két csapat játékán. A mérkőzésnek voltak olyan periódusai támadásban és védekezésben egyaránt, amik nagyon tetszettek, különösen az első fél órában. A második félidőben öt saját nevelésű játékosunk volt egyszerre a pályán. Védekezésben ekkor is megoldottuk, amit kértem, támadásban voltak hiányosságaink, de öt perccel a vége előtt így is nekünk volt ajtó-ablak ziccerünk. Aminek örülök, hogy azok a játékelemek, amiket begyakoroltunk, visszaköszöntek a meccsen, de sokat kell még gyakorolnunk, hogy automatizmussá váljanak.